DOLAR: TL
EURO: TL

Kızlarda Masturbasyon

Resim bulunamadı
Kızlarda Masturbasyon

İlginçtir ki, kimi kızlarda masturbasyon, ta bebeklik yıllarına kadar iner. Kızlarının bacaklarını sıkarak, kan ter içinde kıpır kıpır masturbasyon yaptıklarını anneler görüp yana yakıla doktora telaşa “acaba ilerde bir zararı olur mu” diye sorarlar. Ergenlik yaşına gelince kızlar da erkekler de olduğu gibi, doğanın o güçlü dürtüsünün etkisini duymaya başlarlar. Kızlarda ve erkekler de cinsel organlar bölgesi dışardan dokunma, okşama, sürtünme gibi uyarımları zevk biçimde algılarlar. Bunu gençler daha çocukluk yaşlarında keşfedebilirler. Olay kızlarda daha bir ayrıcalık taşır, çünkü dış dokunma ve sürtünmelere daha duyarlı olan klitorislerin özelliği buna neden olur.

Klitoris külot dahil dışardan sürtünmelerden uyarıldığında masturbasyon isteği de başlar. Kızlardaki cinsel organın bedendeki yeri, o bölgenin sıcaklığı, bacakların hareketlerinden etkilenmesi, tuvalet sırasında ya da başka türlü dokunmalarla açık etkilenen bir bölge olmasından kızlar masturbasyonu başkalarından öğrenmeseler bile kendileri keşfederler.

Kızlar genellikle ilk orgazmlarını masturbasyonla öğrenirler. Eğer bu klitoris orgazmına bir bağımılık biçiminde gelişirse, evlendiklerinde vagina orgazmına geçişleri zor olabilir. Biz hekim olarak kızların masturbasyon yapmasına karşı değiliz, böylece bedenlerini ve orgazm olmayı öğrendiklerinde eşlerine yani vaginal orgazma trasferde güçlük çekerler ancak masturbasyonun bir saplantıya dönüşmesine karşıyız. Burada önemli olan cinsel, ruhsal çizgi dengelerinin kurulmasıdır.

Kızlar masturbasyonu klitorislerine sürtmeler biçiminin dışında yastık ya da yorgan gibi metaryalleri bacaklarını arasına alarak klitoris ya da vulvalarına sürterek de bunu yapabilirler. Pek çok masturbasyon tekniğinden öğretmiş olmamak için sizlere söz etmiycem. Bunlar erotizm ve porno ağırlıklı kitaplarda vardır.

Masturbasyon konusunda kızların en büyük korkusu kızlık zarlarıyla ilgilidir. Masturbasyon sırasında kızlık zarlarının zarar göreceğinden korkmaktadırlar. Kimileri salt bu korku yüzünden cinsel organlarına dukunmaktan bile çekinirler. Bunu öylesine ileri götürenler bile vardır ki, cinsel organlarını temizliğini yaparlarken bile kuşku ve çekingenlik içindedirler.

alıntı

Kızlarda Masturbasyon Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık